Akce Kronika

Národní skautské jamboree

BYLI JSME TAM!

30 našich kluků a holek se zúčastnilo od 3.5. do 8.5. 2023 největší skautské v České republice akce za několik let.

Národní skautské jamboree je jedinečná celostátní akce zaměřená na holky a kluky ve skautském věku (10-16 let), kterým přinesla nové zážitky a pocit sounáležitosti se skautským hnutím.

Jamboree takového rozsahu se naposledy uskutečnilo v roce 2008, je to tedy už téměř 15 let, kdy se naposledy setkali skauti a skautky z celé České republiky. Bez nadsázky akci označujeme za akci roku 2023.

Na účastníky čekal pestrý program plný inspirace, noví přátelé z celé republiky a posilování spolupráce i samostatnosti.
Jamboree proběhlo ve skvělém areálu Park 360 na letišti v Hradci Králové, kam se sjelo přes pět tisíc skautů a skautek z celé země.

Co napsali naši kluci o programu:

Během jamboree jsme se například zlepšovali v komunikaci, dozvěděli něco o historii skautingu a o dopadech průmyslové výroby džín.

V dalších programech měli Svišti a Orli možnost vyzkoušet doprovodný program, který zahrnoval třeba disc-golf, venkovní lasergame, famfrpál nebo biologickou laboratoř.