Klubovny/základna

Johnyho louka

a srub 6. míle

Srub 6. míle

Johnyho louka je naše střediskové tábořiště v Benešovských lesích, které využíváme již přes dvacet let. Její dominantou je srub 6. míle, který nám vytváří skvělé zázemí pro víkendové výpravy po celý rok. Srub jsme si postavili vlastními silami, stejně tak jsme vybudovali studnu s pitnou vodou. Na louce krom našich táborů probíhá obrok i tábor čekatelského lesního kurzu OHITIKA. Tábořiště a srub půjčujeme jen našim přátelům :-).

Správce srubu
Jan Čáp Smrčka: jan.cap.smrcka@skaut.cz

Klubovna
Modrá hvězda

Klubovna Modrá hvězda
V klubovně máme i malý boulder.

Klubovna Modrá hvězda je největší z kluboven, které užíváme. Je přímo ve středu města, v areálu základní školy a disponuje zázemím pro družinové i oddílové schůzky. V současné době ji pravidelně užívají oddíly Činčapi Anpetu wi a DEVÍTKA. Klubovna zároveň slouží jako zázemí pro roverská setkání, rady střediska, příměstské tábory i akce pro veřejnost.
Klubovnu je možné využít i na víkendovou výpravu do našeho kraje.

Pelhřimovská 124,
Kamenice nad Lipou, 394 70
Správkyně klubovny

Alžběta Betty Pavlíčková: alzbeta.pavlickova@skautka.cz

Klubovna Melíšek – „Otík“

Hlavní klubovna oddílu DEVÍTKA
Klubovna „Otík“

Klubovnu „Otík“ s přilehlým pozemkem užíváme od roku 1994. Byla to první klubovna pro skauty a skautky v Kamenici nad Lipou. Stará chata sice nemá sociální zázemí, nicméně její romantický interiér a velký pozemek okolo sloužili stovkám dětí v minulých desetiletích. V současné době klubovnu využívá a spravuje oddíl DEVÍTKA.

Správce klubovny
Petr Pepa Klusáčekpetr.pepa.klusacek@skaut.cz

Klubovna
Nová Včelnice

Klubovna oddílu Gatlida v Nové Včelnici, kde také oddíl působí, je umístěna v bývalé škole v parku Bedřicha Smetany.

Správce klubovny
Soňa Vajíčková Vaníčková: sonja.vajicko@seznam.cz

Klubovna a sklad
Bohdalín

Obecní úřad v Bohdalíně, kde máme skautský sklad a zázemí.

První skautská klubovna střediska Fidelis et Fortis na obecním úřadě v Bohdalíně nám stále slouží. V současné době v ní sice neprobíhají pravidelné schůzky, za to nám však pomáhá uchovávat naše táborové vybavení a další věci nutné pro činnost všech oddílů.
V této klubovně proběhla 9. září 1990 i první skautská schůzka členů střediska Fidelis et Fortis (tenkrát ještě pod domovenkou Bohdalín). Zde se obnovil skauting v Kamenickém kraji po roce 1989.

Naše klubovny a základna