Středisko

Týpí jsou naše tradiční táborová obydlí.

Fidelis et Fortis (věrnost a síla) je heslem i názvem našeho střediska od počátku devadesátých let. Prvně zaznělo v Bohdalíně a postupně se přelilo do Kamenice nad Lipou, Nové Včelnice a dalších obcí našeho kraje.
Středisko tvoří kluci a holky ze 4 oddílů. Celkem je nás kolem 120 a naše činnost probíhá převážně v Kamenici nad Lipou a Nové Včelnici, kde máme klubovny. Jsme členy Junáka – českého skauta, největší a nejznámější výchovné organizace pro děti a mládež v Česku.

Každý oddíl ve středisku funguje samostatně, má své vlastní vedení, zaměření, akce i rituály. Společně však skrze oddílové zástupce vedeme celé středisko, plánujeme, podporujeme se a pořádáme akce pro sebe i širokou veřejnost.

Oheň je symbolem našeho střediska. Zažíváme u něj mnoho krásných chvil.

Co je pro nás typické je táboření v týpí a rozvoj prvků lesní moudrosti. Indiánství a důraz na pobyt v přírodě se prolíná činností všech oddílů nehledě na jejich další zaměření. Svá dobrodružství pak prožíváme skrze pravidelné schůzky a jedno- i vícedenní výpravy, kdy poznáváme bližší i vzdálenější kraje

Vrcholem skautského roku je 14denní letní tábor každého oddílu. Výhodou je, že naše středisko má svoje vlastní tábořiště Johnyho louku se srubem 6. míle. Díky tomu můžeme bez problémů tábořit třeba i v zimě.

Věrnost, síla – Není dána!
Musí býti – Vychována!
Věrnost, síla je náš cíl.
Skaut – Junák
: Kamenice, Včelnice, Bohdalín.

Pokud vás zajímá naše činnost nebo nás chcete podpořit.
Kontaktujte vedení střediska.