Podpořte nás

Skautská střediska a jejich oddíly mají na svou činnost často velmi malý rozpočet. Kvůli růstu členské základny navíc bojují s nedostatkem dospělých vedoucích, dobrovolníků i kapacitou kluboven. Situace našeho střediska není jiná. Prosíme vás proto o vaši podporu. I malá pomoc nám pomůže dále dělat naše okolí lepším, přinášet radost a dobrodružství holkám a klukům z našeho kraje a ještě k tomu je připravit na dospělý život. Děkujeme!

Vaše podpora = naše dobré skutky

Naše dobrodružství, dobré srdce a dovednosti si nenecháváme sami pro sebe. Společně (v rámci družin, oddílu i jako celé středisko) konáme dobro při různých příležitostech:

Koronavirová pomoc Kamenici nad Lipou a jeho okolí
Podobně jako stovky dalších středisek po celém Česku jsme se zapojili do služby společnosti v době karantény. Pomáhali jsme převážně Farní charitě v Kamenici nad Lipou, zajišťovali jsme pravidelné i jednorázové nákupy rizikovým skupinám, pomáhali rozvážej obědy seniorům, distribuovali roušky a organizovali dobrovolníky v rámci celého města.

Kromě toho jsme našim skautům a skautkám připravovali pravidelný online program. Nebyli jsme tak ochuzení o společně strávený čas. Na online schůzkách jsme plnili různé výzvy, hráli hry i pořádali různé porady.

Lov na draka
V dubnu pravidelně pořádáme akční den pro děti v Kamenici nad Lipou. Jízda na kánoi, vysoké lanové překážky nebo střelba z luku či hledání pomocí GPS jsou jen některé výzvy, které na děti a rodiče čekají.

Skautskou stezkou
V říjnu pořádáme den pro děti v Nové Včelnici. Děti si mohou projít trať, kde na ně čekají různé výzvy a úkoly, jako je střelba ze vzduchovky, rozdělávání ohně křesadlem a mnoho dalšího.

Rozdávání Betlémského světla
Skauti a skautky rozváží světlo míru a klidu po celé Evropě. Naše středisko na tom není jinak: přebíráme Betlémské světlo přímo z vlaku a poté jej rozdáváme na náměstí v Kamenici nad Lipou, Nové Včelnici či přímo roznášíme starším lidem.

Tříkrálová sbírka
Každý rok pomáháme Farní charitě zajistit Tříkrálovou sbírku. Děti a dospělí ze všech našich oddílů takto pomáhají již více než 20 let.

Ukliďme Česko/ Ukliďme Vysočinu
Na jaře se vždy zapojujeme do úklidu veřejného prostranství, čištění lesů i okolí silnic od odpadků.

A tohle všechno děláme bez nároku na odměnu. Jen za dobrý pocit!

Jak nás můžete podpořit?

Šiřte dobré jméno skautingu

Pokud jste hrdí skautští rodiče, máte rádi naše aktivity nebo jste sami ve skautu někdy byli, budeme rádi, když o nás budete v pozitivním světle mluvit častěji. Třeba tím pomůžete vaším známým-rodičům, kteří pro své dítě hledají smysluplné a rozmanité trávení volného času.

Podpořte nás finančním darem

Naše činnost je nezisková. Snažíme se dobře hospodařit, získávat peníze
z různých grantů a dotací a podporovat tak rozvoj zázemí, vybavení i činnosti našich oddílů. Jakýkoliv finanční dar nám pomůže. Můžete nás podporovat jednorázově nebo pravidelně. Můžete nás podpořit celkově nebo přímo určit konkrétní aktivity či konkrétní oddíly, kterým chcete pomoc.

Přispět nám můžete pomocí darovací smlouvy a zasláním peněz na bankovní účet: 255650531/0300 nebo hotově.
Zkontaktujte vedoucího střediska a domluvte se na podrobnostech. Děkujeme!

Zapojte se do práce u střediska, oddílu nebo zprostředkujte službu

Pokud rádi trávíte svůj volný čas smysluplně, práce s dětmi (nebo pro skauty) je pro vás příjemnou výzvou. Rádi vás uvidíme v našem týmu dobrovolníků!

Právě hledáme:

• Nové skautské vedoucí pro kluky i holky od 6 let, které s radostí zaučíme a po několika měsících či letech se stanou pevnými oporami týmu vedoucích.

Chcete nám pomoci? Zkontaktujte vedoucího střediska a domluvte se na podrobnostech. Děkujeme!

Darujte věc či materiál

Provoz našeho střediska, jeho oddílů, táborů a aktivit v přírodě často vyžadují vybavení, které se častým používáním opotřebí (např. týpí, celty, lana, nádobí a další). Rádi také zkoušíme nové aktivity.

Momentálně proto sháníme:

• Celty – často je využíváme je při výpravách i táborech
  • Levné možnosti, jak pravidelně tisknout
  • Sedáky a přilby na lezecké a lanové aktivity.
  • Stará prkna a fošny na táborové postele, stoly a lavice.

Co vám můžeme nabídnout

Podle rozsahu vaší podpory vám rádi nabídneme poděkování v různých podobách.

Poděkování a propagace
Logo na našem webu či plachta/cedule na akcích pro veřejnost, které pořádáme.

Dárek na závěr roku
Každý rok se podporovatelům snažíme odvděčit unikátním vánočním dárkem, ať je to nástěnný skautský kalendář nebo dřevěná sada pera a tužky.

Vyrobeno skauty
Na některých výpravách a na táboře rádi ručně vyrábíme neotřelé produkty z kůže, dřeva a jiných přírodních i pokrokových materiálů.

Šíříme radost
Pro zaměstnance podporujících firem či jejich děti rádi uspořádáme program o délce dle domluvy.

Dobrodružná výprava
Výprava na ferraty, skálu či horolezeckou stěnu z instruktory nebo túra po našich oblíbených trasách čeká na podporovatele-dobrodruhy.

Jak se vám můžeme odvděčit za vaši podporu? Domluvte se s vedoucím našeho střediska. Děkujeme!