Akce a projekty střediska

Naše středisko se snaží být otevřené a využívat svůj potenciál i pro blaho ostatních. Ať jsou to města, ve kterých působíme nebo třeba celý Jihočeský kraj.

V rámci příprav a organizace akcí či jiných projektů se snažíme obohacovat naše okolí, přinášet netradiční výzvy a spojovat lidi. Zároveň se na tom učíme spolupráci napříč oddíly, zodpovědnosti za větší celek a komunikaci s různými institucemi a organizacemi. Naše středisko je přímým realizátorem několika akcí a projektů.

Krajské akce

MAFIE2

Mafie na druhou je městská rolová hra pro děti a dospělé z celého Jihočeského kraje. Každý rok se jí účastní přes 300 lidí. Pravidelně se pořádá v Českých Budějovicích a trvá celý víkend. Cílem MAFIE2 je účastníky nejen pobavit, ale i vzdělat a seznámit je s různými tématy (dezinformace, volby, klimatické změny…). V rámci MAFIE2 účastníci procházejí hrou skrze internetové hledačky, questing a večerní strategickou hru v městských uličkách.
Naše středisko tuto akci pořádá již více než 10 let a podílí se na ní tým lidí (PinkBí tým) napříč celým střediskem.

Lokální akce a projekty

Příměstké tábory

O letních prázdninách pořádáme v Kamenici nad Lipou příměstký tábor pro děti od 5 do 11 let.
Příměstský tábor  dává příležitost dětem  zažít dobrodružství ve svém vlastním městě, aniž by na dlouho opustily komfort domova a stihly tak zažít stesk po rodičích.  Dává možnost najít si nové kamarády, získat mnoho znalostí i dovedností  a vyzkoušet si aktivity z repertoáru největší a nejstarší výchovné organizace na světě.

Rodičům příměstský tábor pomůže najít hlídání jejich dětí blízko domova s jistotou, že prožijí smysluplný a zábavný den, který je obohatí o mnoho zážitků a zkušeností.

Lov na draka

Dětský den pro děti z Kamenice nad Lipou a okolí pořádáme každý rok v dubnu. Pro děti je připravena trať s deseti stanovišti okolo Zámeckého rybníka, na kterých se „ukrývá“ 10 draků, kteří utekli sv. Jiří. Účastníci akce mají za úkol splnit úkoly a výzvy a tak pomyslně pochytat uniklé draky. Během akce děti mohou vyzkoušet jízdu na kánoích, střílet z luku i překonat vysoké lanové překážky.

Skautskou stezkou

Skautskou stezkou je dětský den pro děti z Nové Včelnice, který pořádáme na přelomu září a října na Pazderně. Pro děti je připraveno několik stanovišť s úkoly a výzvami, které vycházejí ze skautské činnosti, jako je rozdělávaní ohně křesadlem, střelba ze vzduchovky i luku, lanové překážky a další.

Betlémské světlo

Večerní hodiny 23. prosince každoročně patří setkání lidí u Betlémského světla na náměstí v Kamenici nad Lipou a u kostela v Nové Včelnici. Betlémské světlo je plamínek, který putuje napříč Evropou, symbol míru a přátelství, který rozdáváme lidem za zpěvu koled, popíjení horkého čaje a šíření dobré nálady v předvečer Štědrého dne.

Cvičné lezecké skály

Vedoucí ze střediska, kteří jsou zároveň horolezeckými instruktory, společně se skauty vybudovali cvičné lezecké skály na Bradle v Kamenici nad Lipou. Čištění skal, budování jištění a zabezpečení okolí probíhá s povolením města Kamenice nad Lipou. Organizátory celého projektu a správci oblasti jsou vedoucí z DEVÍTKY.