Virtuální klubovna

Naše klubovny stále zejí prázdnotou a naše činnost se odehrává prostřednictvím obrazovek počítačů. Rozhodli jsme se tedy tento stav vylepšit, a co nejvíc ho dětem přiblížit skutečnému prostředí.

Děti v klubovně, společné foto 🙂

Oddíly DEVÍTKA a Činčapi Anetu wi se proto spojily a společně vytvořily virtuální svět (v nástroji Gather), kde probíhají schůzky, kurzy i porady. Děti běhají po lese, lukách i klubovnách, plní úkoly, hledají tajné zprávy a užívají si skauting zajímavějším způsobem než nám umožňují klasické konferenční programy.

Tábořiště

Náš virtuální svět má 10 různých skautských kluboven, zahradu s jezírkem i tajemný les. Děti se v něm pohybují pomocí avatarů (postaviček, které si sami vyberou i oblečou).

Stává se tak, že máte poradu s činovníky střediska na křesílkách ve střediskové hale a najednou přiběhne parta vlčat a vyžene vás, protože tam mají část programu.

Virtuální klubovna je skvělý nástroj, ale i tak se všichni těšíme na ty naše opravdové.

Středisková hala