Kampaň obyčejného hrdinství

Milí skautský bráško, milá sestřičko,

Za naše skautské středisko Tě srdečně zveme do Kampaně obyčejného hrdinství, která přispívá ke zlepšení životního prostředí a taky dobře podporuje náš skautský program.

Do kampaně je zapojeno více než 20 000 lidí z celé ČR a my chceme být mezi nimi.

Naše kampaň trvá jeden celý týden, a to od pondělí 26. dubna do neděle 2. květnaA jde o jednoduchý princip. Cílem je plnit vybrané výzvy celý jeden týden (sám nebo nejlépe s rodinou). Některé výzvy pomáhají zmírňovat dopad klimatických změn nebo jim předcházet, jiné výzvy jsou na rozvoj citlivosti a vnímání přírody.

Co musíš udělat:

1) Zapoj do kampaně i své rodiče, sourozence!

2) Prohlédni si 9 výzev (jsou v deníčku nebo na webu) a vyber si z nich kolik chceš. Může to být jedna nebo klidně všechny! Důležité je vybrat si opravdu VÝZVU (ne něco, co už běžně děláš).

3) Snaž se vybrané výzvy během týdne maximálně naplňovat.

4) Zaznamenej do deníčku každý den své úspěchy/neúspěchy (nejlépe online). Příklad vyplňování deníčku nalezneš v příběhu rodiny Nováků.

5) Zašli svůj deníček v pondělí 3. května Betty na  alzbeta.pavlickova@skautka.cz (spočítáme pak společný dopad na životní prostředí, kolik oxidu uhličitého jsme ušetřili atd.)

6) Pokračuj dál ve výzvách, udělejte z nich standard svého život nebo si najdI další na webu Ekoškoly –Co dělat víc

Zde máš popis všech výzev letošního ročníku.

Díky za Tvé zapojení!

Betty