Akce Kronika Zprávy

Nové vedení střediska

Sněm střediska zvolil po 9 letech novou vůdkyni střediska, její zástupce a členy střediskové rady.

Čáp dostal nejvyšší krajské skautské vyznamenání za svoji službu pro středisko a Jihočeský kraj. Byl to diplom a zlatá Fidorka (medaile došly :-D). Společně ji tedy sníme na první střediskové radě.

Od 5. listopadu 2022 má naše středisko nové vedení. Střediskový sněm, který se schází každé tři roky volil nového vůdce střediska, jeho zástupce, členy rady a členy revizní komise. Současný vůdce Jan Čáp Smrčka již na vedení nekandidoval a tak po 9 letech došlo (a po druhé v historii střediska) k volbě nového vůdce respektive vůdkyně.

Sněm proběhl formálně na městském úřadě v Kamenici nad Lipou a zúčastnilo se ho skoro 30 členů střediska a 3 hosté z krajské rady Junáka (předsedkyně rady Fifi, zástupce Mazda, zástupce za okres Ptáček). Delší, neformální část pak proběhla v podzemí kamenického pivovaru, kde jsem se bavili, vzpomínali i plánovali (viz úvodní foto)…

Vedoucí a zástupci

Vendula Větev Kohoutová