Skautské prázdniny

Během prázdnin kluci i holky z oddílů zažili mnoho skvělých věcí.

Letošní prázdniny byly doslova plné skautingu. Holky a kluci ze všech oddílů zažili často mnohem víc, než jen táborová dobrodružství.

Táboříme jedině v týpí.
  • Oddíly Činčapi Anpetu wi, DEVÍTKA a Gatlida absolvovali dvoutýdenní tábory na Johnyho louce nebo na Huntově.
  • Roveři a rangers ze všech oddílů uspořádali třítýdenní příměstský tábor v Kamenici nad Lipou pro bezmála 50 dětí. Někteří vedoucí na něj nastoupili prakticky hned ze svého tábora.
Na příměstském táboře si děti vyzkoušely mnoho skautských dovedností.
  • V klubovně Modrá hvězda se uskutečnilo několik filmových večerů.
  • Mnoho rádkyň a rádců se zúčastnilo vzdělávacích čekatelských kurzů na různých místech v ČR.
    • Jedno z míst bylo i na naší Johnyho louce, kde se konal čekatelský lesní kurz OHITIKA, kterého se zúčastnili Ondra a Lena.
Vrcholová fotografie. Dom 4 545 m n.m.
  • Několik vedoucích přednášelo a pomáhalo organizovat skautské vzdělávání na různých kurzech.
  • Vedoucí z DEVÍTKY vylezli na Dom, pátou nejvyšší horu Evropy.
  • Uklízeli se a opravovali naše klubovny.
  • Probíhaly porady, plánovalo se a připravovalo na nový skautský rok.

Prázdniny nebyly rozhodně nudné. 🙂