Úspěšná mrňata

Nejmladší členové kamenických oddílů bojovali v krajském kole Závodu vlčat a světlušek.

Po čtyřech letech se v okresech po celé republice konaly Závody vlčat a světlušek. Závod je vždy složený z několika stanovišť, mezi která patří první pomoc, táboření, hledání informací nebo poznávání přírody. Nezbytná je i schopnost spolupracovat s ostatními členy své hlídky.

Červená šestka

Základní kolo závodu se uskutečnilo v druhé polovině dubna v Třeboni. Z našeho střediska se tam vydaly 3 hlídky vlčat a 2 hlídky světlušek. Kluci i holky ukázali, že jsou velmi dobře připravení. Červená šestka z DEVÍTKY obsadila 2. místo v kategorii vlčat a Divoké kočky z Činčapi Anpetu wi se umístily na stejném místě mezi světluškami.

Smůlu měla Hnědá šestka z DEVÍTKY, která získala dostatek bodů na to, aby vyhrála první místo, bohužel byla kvůli nízkému počtu členů pouze nesoutěžní.

Druhé místo zajistilo klukům i holkám postup do krajského kola. Mezi silnou konkurencí se obě kamenické hlídky umístily velmi pěkně. Červená šestka skončila na 4. místě a Divoké kočky na 3. místě.

Kryštof Křídlo Veřtát