Lov na draka

Dětský den v Kamenici nad Lipou!
Trasa plná dobrodružství a výzev pro malé i velké.
Letos i s aktivitami na zlepšení životního prostředí.

Akční den pro děti i dospělé proběhl v sobotu 7. května 2022 v Kamenici nad Lipou.

Přes 250 návštěvníků si prošlo trasu kolem Zámeckého rybníka, přes koupaliště (doslova, protože se přepravovali na kánoích) až do skautské klubovny na Modré hvězdě.

Lanové překážky je jedno z nejpopulárnějších stanovišť.

Na různých stanovištích jako byly vysoké i nízké lanové překážky, lukostřelba, poznávání přírody a další plnily děti různé výzvy. Zároveň po cestě získávaly informace o tom, jak mohou pomáhat životnímu prostředí a bojovat proti klimatickým změnám. K tomu jim sloužily i pracovní listy, které obdržely již na startu.

V klubovně Modrá hvězda byl návštěvníkům představen projekt Ekoklubovna a různá ekoprovozní opatření, která již členové střediska realizovali. Dospěláci zde také měli možnost vyplnit dotazník zjišťující jejich názor na přístup města z hlediska ochrany životního prostředí a tipy co by se mělo ve městě v tomto ohledu zlepšit.

Na akci získal také organizační tým roverů a rangers minigrant Mladí chrání klima. Díky němu nainstalují novou sběrnou nádrž na dešťovou vodu u klubovny na Melíšku.

Přeprava přes koupaliště byla možná jen v kánoích.