Skautské středisko Fidelis et Fortis

Základna 6.míle

Srub 6. míle je skautskou základnou střediska Fidelis et Fortis, slouží jako víkendové zázemí pro činnost našich skautských družin a oddílů i jako táborová základna.

Popis

Srub je stavěn kanadským stylem, má v přízemí jednu velkou společenskou místnost s krbovými kamny a kamny na vaření. Podkroví slouží jako spací prostor (20 míst). Srub je součástí louky, která zároveň slouží jako tábořiště. Louka je uzavřena ze všech stran lesem a podélně ji zároveň lemuje potok. Necelých 50 metrů od srubu je studna, která splňuje hygienické normy na pitnou vodu. Srub nemá stálé sociální zařízení – používá se suchý záchod s jednoduchou konstrukcí. Nejbližší obchody s potravinami jsou v Kamenici nad Lipou (6 km) nebo Bohdalíně (4 km).

Dostupnost

Srub se nalézá na tábořišti Johnyho louka necelé 2 kilometry od vesnice Benešov.
GPS: 49.3274294N, 15.0225269E (mapa)
Mapa: KČT 77 – Jihlavské vrchy a Pelhřimovsko jih
Nejbližší vlaková zastávka: JHMD Benešov u Kamenice nad Lipou (cca 2 km)
Kudy na základnu

Pravidla pro užívání srubu

Hlavní zásadou je: Dodržuj skautský slib a zákony a chovej se tak, aby srub, louka a les byla zachována ve stejném či lepším stavu. Podrobný seznam zásad a pravidel užívání srubu je rozepsán v tomto dokumentu. Každý uživatel srubu se zavazuje k tomu, že se s těmito zásadami seznámí a bude je bezpodmínečně dodržovat. Poplatek za užívání srubu není pevně stanoven, je součástí dohody a většinou se jeho výše nechává na rozhodnutí uživatelů.

• Mapa cest ke srubu
  • Zásady užívání skautského srubu
  • Seznam vybavení srubu

• Kontakt na správce a možnost ubytování

Petr Pim Hrouzek
    E-mail: stary.vlk@skaut.cz
    Mobil: 731 755 953

Základnu půjčujeme přátelům a lidem, kteří srub a jeho okolí zanechají na konci svého pobytu ve stejném a lepším stavu.